ARCHIV 2010 / ARCHIV 2011 / ARCHIV 2012 / ARCHIV 2013 / ARCHIV 2014 / ARCHIV 2015 / ARCHIV 2016 / ARCHIV 2017 / ARCHIV 2018
ARCHIV 2019 / ARCHIV 2020


Únor - Zimní lyžařský výcvikový kurz

V termínu 1. - 5. 2. proběhl tradiční lyžařský kurz pro žáky sedmých tříd a pro zrakově postižené žáky naší školy. Letošní ročník proběhl výcvikem běžeckého lyžování. Sjezdové lyžování nebylo možné uskutečnit z důvodů opatření kvůli nemoci Covid 19. Ubytovaní jsme byli na internátě naší školy a v ustálených skupinách jsme vyjížděli školními auty do Jeseníků do vyhlášených oblastí pro běžecké lyžování. V pondělí a úterý to bylo do areálu běžeckého klubu v Rýmařově, kde byly ideální podmínky pro získání základních dovedností s běžkami. Ve středu to bylo sedlo Skřítek s ideálními sněhovými podmínkami a vyfrézovanými běžeckými stopami. Ve čtvrtek a v pátek jsme se vypravili do Nové Vsi, kde jsme mohli volit různě náročné okruhy podle individuálních možností každého žáka. Kladné hodnocení žáků na konci svědčí o tom, že běžecké lyžování je krásný sport ve zdravém horském prostředí, který nabízí zážitky a mnoho společné zábavy.

VÍCE ZDE >>>

Leden - Curlingový turnaj na koberci: 4. - 8. 1. 2021

O curlingu se říká, že je to hra gentlemanů. Byla vymyšlena ve Skotsku a původně se hrála s kameny na tamějších zamrzlých jezerech. Během let si našla i své místo na zimních olympijských hrách. Protože v okolí nemáme ani zamrzlá jezera, ani nemůžeme společně soutěžit z důvodu coronavirových opatření, využili jsme možnosti zasoutěžit si pěkně v teple tělocvičny na curlingovém koberci. Protože se nesmí mísit děti z různých tříd, hru jsme si částečně upravili.

VÍCE ZDE >>>

Soutěže se zúčastnili všichni žáci 2. stupně naší školy. Děti si nejdříve potrénovaly hody, které zaměřily na dostatečnou sílu a rychlost, směr a přesnost. Pak si domluvily strategii soutěžení ? kdo bude házet svým kamenem jako první, kdo bude dorážet zbývající kameny a v neposlední řadě, kdo bude na konci hry jako poslední buď načítat body, nebo posunovat ostatní. Úkolem bylo společně hodit šest kamenů co nejlépe do terče na konci 10 metrového koberce. Podle toho, kde se kámen zastaví v terči, počítají se body: 1, 3 nebo 5. Žáci soutěžili ve třech po sobě následujících hrách. 1. místo: žáci 7. A s 22 body 2. místo: žáci 8. A s 16 body 3. místo: 9. třída s 15 body 4. místo: žáci 8. B a 7. B s 13 body 5. místo: 6. A s 10 body 6. místo: 6. B se 3 body Děkujeme za finanční podporu Nadace Leontinka a Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška, za kterou jsme zakoupili hodnotné deskové hry pro celé třídní kolektivy.